Osmý díl Harryho Pottera

Slavnostně přísáháme, že jsme připraveni ke každé špatnosti! Totiž, jsme připraveni na další díl Harryho Pottera a už se nemůžeme dočkat!

Scénář divadelní hry Harry Potter And The Cursed Child – Part One and Two vychází již 31.7. 2016. A pokud nejste zdatní v angličtině, nezoufejte, na překlad Petra Eliáše se můžete těšit na podzim tohoto roku!

Ačkoliv J. K. Rowlingová tvrdila, že pokračování Harryho Pottera nepřichází v úvahu, nakonec se fanoušci přeci jen dočkali vysněného osmého dílu. Příběh navazuje přesně tam, kde v poslední knize (Harry Potter a Relikvie smrti) skončil. Uběhlo 19 let, Harry pracuje jako bystrozor na Ministerstvu kouzel, je ženatý s Ronovou sestrou Ginny, a jejich potomci se snaží vyrovnat se slavnou minulostí svého otce. Jednu z důležitých postav ztvární nejmladší syn Albus, pojmenovaný po zesnulém řediteli Bradavic.

hary

Někteří fanoušci jsou lehce zklamaní, neboť se nejedná o klasickou knihu, ale pouze o scénář k divadelní hře. Rowlingová na to reagovala tak, že jde o jediný možný způsob vyprávění tohoto příběhu. Dvoudílná kniha vychází následující den po premiéře v Londýně, a sice v době Harryho narozenin, 31. července. Český překlad vydá na podzim nakladatelství Albatros.

Příběhy Harryho Pottera se proslavily po celém světě. Prodalo se přes 450 milionů výtisků a filmové adaptace vydělaly téměř 170 miliard Kč.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *