Zabiják na zakázku, zn.: pomalu a bolestivě

Už jste někdy měli chuť někomu vrazit, ale neměli jste na to koule? Nevadí, „Agentura pro ubližování na zdraví“ to udělá za vás. Z basy je už po několikáté propuštěn Anders, který je pro své recidivní chování přezdíván „zabiják“. Potřebuje práci a nové přátele (čti: spolupachatele). Osud ho spojí s vychytralou pastorkou Johannou Kjellanderovou, která se kvůli ateistickému smýšlení ocitá na dlažbě a hotelovým recepčním Perem Perssonem.

zabijak

Společně založí agenturu a Anders úspěšně podniká jako smluvní násilník. Kšefty jdou jedna báseň. Pak se něco zvrtne. Najednou se Anders začne pídit po smyslu života. Proč dělá tuto práci? Existuje Bůh? Jako lusknutím prstu se zabiják změní na laskavého a mírumilovného člověka. Jenže znáte to, když se podniká ve velkém, vždycky se najde nějaká ta špína. Jen pro ni musíte sáhnout hodně hluboko, např. do stockholmského podsvětí. Mafiánským bossům se totiž Andersovo nové já vůbec nezamlouvá a navíc s ním mají nevyřízené účty. Tak jim nezbývá nic jiného, než exzabijáka a jeho přátele trošičku zmáčknout.

Jonasu Jonassonovi se podařilo skvěle vykreslit postavu antihrdiny. A jak už známe z jeho předchozích knih, o legraci tu nebude nouze. Třetí humoristický román světového bestselleristy Zabiják Anders a jeho přátelé a sem tam nepřítel si můžete koupit zde.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *