Babička pozdravuje a omlouvá se!

Pokud jste četli knihu od svérázného spisovatele Jonasa Jonassona jako Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, či knižní novinku Zabiják Anders a jeho přátelé, určitě Vás zaujme kniha Babička pozdravuje a omlouvá se.

Švédského spisovatele Fredrika Backmana spojují s jeho rodákem Jonassonem hlavní postavy příběhu – absurdní hrdinové, kteří humorem svým vlastním prožívají různá dobrodružství.

První román z pera BackmanaMuž jménem Ove je příběhem o devětapadesátiletém zatrpklém vzteklounovi, jehož život je postavený na přísných pravidlech vyžadující pochopení blízkého okolí, včetně sousedů. Vyprávění je okořeněné uštěpačným humorem a při čtení knihy pochopíte, že to není jen o humoru, ale i o hledání dobra v nás.

babicka

V pořadí druhá kniha Babička pozdravuje a omlouvá se, dle literárních kritiků směřuje k  jednomu z nejlepších mezigeneračních románů současnosti. Hlavní postavy knihy, vnučka Elsa a babička, si Vás jednoduše získají.

Babička, bývalá uznávaná lékařka (chirurg), se snaží vyrovnat se stářím svérázným způsobem. Cesty brázdí bez řidičského průkazu a nezvané návštěvníky domu ostřeluje z balkonu paintballovou puškou. Vnučka Elsa nachází u babičky oporu, když prožívá jedno z nejtěžších období – rozvod rodičů a šikanování ve škole. „ Ideální vztah“ se změní, když…

Pokračování najdete zde.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *