RECENZE: P.S. aneb čteme Aňu

Aňa Geislerová se ukazuje jako dokonalý příklad Brouka Pytlíka. Nejen, že patří mezi hvězdy českého filmu, ale nově ji můžete počítat i mezi hvězdy psaného slova. Věděli jste, že přičuchla ke spisovatelské dráze? Jestli ne, tak to koukejte napravit, protože její prvotina P.S. je prostě pecka.

Bruno a Stella, celulitida, muži a vztahy, meruňková marmeláda, krupice, Max, závist, soukromí, rodiče, děti, spánek a jeho nedostatek, sestry, smrt a tak dále. Kniha je plná všeho. Všeho, nad čím si každá žena láme hlavu několikrát denně. Aňa je upřímná, sebeironická a myšlenky ze svého života popisuje humorným a odlehčeným způsobem.

 

714401

Kniha P.S. je shrnutím sloupků, které Aňa psala několik let pro časopis Elle. To s sebou přináší nevýhodu, že se lecjaká myšlenka v knize opakuje. Přesto nemáte pocit, že se opakuje až moc. Každý článek zkrátka přináší něco nového. Při čtení budete mít chuť plakat, smát se, jíst a mlsat, pít a opíjet se, a budete si přát, aby nepřišla poslední stránka s poděkováním.

Celou knihu ilustrovala sestra Ani, Lela Geislerová. A můžu vám říct, že je na co se dívat. P.S. je přímo pastva pro oči! Osobně jsem asi nikdy nevěnovala knižním ilustracím tolik pozornosti jako v této knize. Naprosto si mě získaly! Není pochyb, že holky Geislerovy pochytily umělecký talent. Kombinace Leliných kreseb a Aniných příběhů vytváří dokonalý knižní klenot. A ačkoliv se jedná o ženskou a lehčí literaturu, rozhodně ji můžeme zařadit mezi to lepší, co na našich pultech pořídíme.

Upřímně doufám, že Aňa nebude váhat a pustí se do psaní další knihy. Nepochybuji o tom, že si mezi čtenáři opět najde svoje fanoušky.

Pokud P.S. ještě nemá místo ve vaší knihovně, udělejte ho a kupte si knihu zde.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *