Kosmonaut z Čech, kniha, která uchvátila knižní trh!

Autor knihy Kosmonaut z Čech, Jaroslav Kalfař, je rodilý Čech, ale od svých patnácti let žije v USA. Tam v mládí navštěvoval přednášky renomovaného spisovatele Jonathana S. Foera, získal stipendium a jeho prvotina Spaceman of Bohemia uchvátila knižní trh v Americe i u nás.

O čem je populární příběh?

kosmo
Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se po čase zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země v srdci Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin vesmíru, ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, jak moc pro něj její láska znamená.

Jediným Jakubovým společníkem v kosmu je mimozemský pavouk. Spolu vedou filosofické debaty o lásce, životě a smrti, ale také o lahodné chuti špeku, až se mezi nimi postupem času vytvoří silné emocionální pouto. Bude to stačit, až se Jakub dostane do střetu s utajenými ruskými rivaly ve vesmírném závodu na cestě k Venuši? Podaří se mu vrátit zpátky na Zem, aby dostal druhou šanci a zkusil si znovu získat Lenčinu lásku?

Kosmonaut z Čech je hluboce originální kniha, plná lidské vřelosti a humoru. Doporučujeme všemi deseti!

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *